CCS1 vs. CCS2: ülim võrdlusjuhend

Jaga seda artiklit sotsiaalmeedias:

Kombineeritud laadimissüsteem (CCS) on peamine liides sõiduki ja elektrivõrgu vahel ülemaailmsel tasandil. ev turg. CCS-standard on peamiste autotootjate partnerluse tulemus ja see töötati välja nii vahelduv- kui ka alalisvoolu laadimise standardiseerimiseks ühte liidesse, kaotades ära vajaduse kahe sõidukipordi järele.

Sellest hoolimata loodi elektrivõrkude piirkondlike erinevuste, nimelt ühefaasilise ja kolmefaasilise võimsuse eristamise tõttu kaks erinevat standardit: CCS1 ja CCS2. ev Omanikud, operaatorid ja eksportijad, nende kahe peamine erinevus ei ole tehniline, vaid see on oluline äriline otsus. Vale standardi valik toob kaasa ühildumatu riistvara ja kõrged pöördumatud kulud. Need tehnilised ja geograafilised piirid on üliolulised infrastruktuuri töökindluse ja pikaajalise investeeringutasuvuse mõistmiseks kiiresti muutuvas maailmas. ev laadimine. See juhend on põhjalik võrdlus, mis aitab omanikel, operaatoritel ja ev kasutajatel globaalsete väljakutsete ületamiseks EV laadimist.

Mis on CCS1 pistik?

CCS-i 1. tüüpi pistik on standard, mida on välja töötatud peamiselt Põhja-Ameerika ja Lõuna-Korea turgudel. See on J1772 (1. tüüpi) vahelduvvoolupistiku variant, millel Ameerika laadimine on põhinenud enam kui kümme aastat. Tööstusharu on lisanud alla kaks suurt alalisvoolukontakti, et moodustada kombineeritud port, mis võimaldab sõidukil vastu võtta nii aeglast vahelduvvoolu laadimist kodus kui ka kiiret alalisvoolu laadimist maanteepeatustes ilma auto kerel kahte eraldi sisendit.
CSS1 on tehniliselt ühefaasiline standard. Põhja-Ameerikas kasutatakse elamute ja enamiku kergete ärihoonete elektrisüsteemide ehitamiseks ühefaasilist või kahefaasilist voolu. Seetõttu kasutab CCS1 pistiku vahelduvvoolukomponent voolu andmiseks ainult ühte porti. See disain oli väga loogiline turul, kus kolmefaasilist voolu tarnitakse kodudele või väikeettevõtetele harva, muutes laadimise keskmise kasutaja jaoks lihtsaks.

1CCS1

Mis on CCS2 pistik?

Euroopa standardi vaste on CCS2, mis on kiiresti muutumas domineerivaks standardiks ülejäänud maailmas, mitte Põhja-Ameerikas, Hiinas ja Jaapanis. See on ehitatud Mennekesi (tüüp 2) vahelduvvoolu pistikule. CCS2 pistik oli kolmefaasiline vahelduvvoolu pistik, erinevalt oma Ameerika vastet, mis oli ehitatud teistsuguse konstruktsiooniga, et mahutada kolmefaasilist vahelduvvoolu.
Kolmefaasiline toide on nii tööstusliku kui ka elamute jaotusvõrgu standard Euroopas ning suures osas Okeaanias ja Aasias. CCS2 võimaldab sõidukitel Type 2 alusega aeglase vahelduvvoolurežiimi laadimise ajal tarbida palju rohkem energiat, mis võib ulatuda kuni 22 kW-ni. Kaks alalisvoolutihvti muudavad selle kiireks laadimispistikuks, mis on füüsiliselt suurem ja ümaram kui CCS1, kuid millel on üldiselt kõrgem jõudlus.

2CCS2

CCS1 vs. CCS2: peamiste erinevuste põhjalik võrdlev analüüs

Et keerukustes manööverdada EV rakendamiseks maailmas on vaja vaadata plastkorpusest kaugemale. Allolev tabel ja analüüs jagavad nende kahe standardi põhilisi tehnilisi erinevusi veelgi alamrubriikideks.

Võrdlustabel: CCS1 vs. CCS2

tunnusjoon CCS1 (Põhja-Ameerika standard) CCS2 (Euroopa/globaalne standard)
Füüsiline disain Ümmargune ülemine profiil, mis meenutab traditsioonilist kütusepihustit ja millel on pikk tööstuslik käepide. D-kujuline profiil lameda ülaosaga, mis pakub voolujoonelisemat ja integreeritud välimust.
Pin-konfiguratsioon 5 ülemist tihvti, mis põhinevad 1. tüübi (J1772) standardil, pluss 2 alumist alalisvoolu tihvti. 7 ülemist tihvti, mis põhinevad 2. tüübi (Mennekes) standardil, pluss 2 alumist alalisvoolu tihvti.
Elektriarhitektuur/tugev Spetsiaalselt loodud ühefaasiliste vahelduvvooluvõrkude jaoks. Ehitatud toetama nii ühefaasilisi kui ka kolmefaasilisi vahelduvvooluvõrke.
Lukustussüsteem Manuaalne mehaaniline riiv, mida aktiveeritakse käepidemel oleva pöidlanupu abil. Automaatne elektrooniline lukk, mida juhib sõiduki juhtplokk sisemise ajami kaudu.
Vastupidavus ja ohutus Väline plastmassist riiv on paljastunud ja kukutades puruneb kergesti, mis võib laadimist takistada. Sisemine elektrooniline tihvt on elementide eest kaitstud, vähendades kaarlahenduse või rikkumise ohtu.
Vahelduvvoolu võimsus Tavaliselt piiratud 7.4 kW või 11 kW-ga ühefaasiliste piirangute tõttu. Toetab oluliselt suuremaid kiirusi, tavaliselt kuni 22 kW või 43 kW avalikes jaamades.
Alalisvoolu jõudlus Teoreetiliselt toetab 350 kW, kuid vanema infrastruktuuri tõttu on see sageli piiratud 200 A-ga. Talub vastupidavalt kuni 500 A ja 1000 V suuri voolukoormusi, tagades suurema termilise järjepidevuse.
Termiline stabiilsus Õhkjahutuse või põhiliste vedeliksüsteemide tõttu suurte koormuste korral altid "termilisele drosseldamisele". Täiustatud vedelikjahutusega kollektorid säilitavad tippkiiruse pikema aja jooksul.
Nutika võrgu valmisolek Põhiline PLC andmevahetus koos täiustatud ISO 15118 funktsioonide fragmentaarse juurutamisega. ISO 15118 protokolli küps rakendamine, mis võimaldab Plug & Charge'i ja V2G funktsioone.
Esmased turud Kontsentreeritud Põhja-Ameerikas, Lõuna-Koreas ja Taiwanis. Standardne kogu Euroopas, Okeaanias, Lõuna-Ameerikas, Kagu-Aasias ja Lähis-Idas.
Strateegiline väljavaade Üleminek spetsialiseeritud pärandstandardile, eriti kuna Põhja-Ameerika läheb üle NACS-ile. Rahvusvahelise skaleeritavuse ja tarneahela optimeerimise vältimatu globaalne ühisnimetaja.

Füüsilise disaini erinevused

CCS1 ja CCS2 füüsikalised erinevused tulenevad piirkondlikust päritolust ja nende toetatavatest elektrisüsteemidest. Kuigi mõlemad põhinevad kiire laadimise võimaldamiseks samal kahe kontaktiga alalisvooluühendusel, on nende ülemine osa kuju, suuruse, kontaktide arvu ja lukustussüsteemide poolest väga erinev.

Pistiku kuju ja suurus

Iga pistiku toetatavad elektrilised standardid kajastuvad otseselt pistiku füüsilises suuruses ja siluetis. Kuigi kahel süsteemil on allosas samad suured alalisvoolutihvtid, on ülemised osad kuju ja suurusega väga erinevad.

  • CCS1 (tüüpi otsik):
    CCS1 pistikut iseloomustab ümmargune ülemine profiil, mis on säilitanud kuju, mis meenutab klassikalist kütusepihustit. Ülemine korpus on CCS2-st veidi kitsam, kuna see on ehitatud 5-kontaktilise ühefaasilise vahelduvvoolu laadimise paigutuse ümber. Selle üldine disain on tavaliselt suunatud tööstuslikumale vormitegurile, tavaliselt pikema käepidemega, et anda kasutajale kindel haare.
  • CCS2 ("Integreeritud" stiil):
    CCS2 pistikul on voolujoonelisem ja moodsam välimus, lameda ülaosa ja D-kujulise profiiliga. See on tavaliselt laiem ja tugevam kui CCS1 – tehniline nõue, et mahutada kolmefaasilise vahelduvvoolu toetamiseks vajalik 7-kontaktiline vorming. See laiem suurus annab pistikule soliidsema tunde, andes sellele sõiduki sisselaskeavasse asetatuna sujuva ja sisseehitatud välimuse.

Pinide paigutus ja elektriarhitektuur

Peamine struktuuriline erinevus on pistiku vahelduvvoolu (AC) osas:

  • CCS1 (1. kombinatsioon):
    Põhja-Ameerika 1. tüüpi (J1772) standardi kohaselt. Selle ülemises osas on 5 tihvti. Paigutus on lihtsam ja väiksem, kuna see on mõeldud kasutamiseks ühefaasilistes elektrivõrkudes.
  • CCS2 (2. kombinatsioon):
    Vastavalt Euroopa 2. tüüpi (Mennekes) standardile. Selle ülemises osas on 7 kontakti. Lisakontaktid võimaldavad sellel vastu võtta kolmefaasilist vahelduvvoolu, mis teeb ülemise korpuse veidi laiemaks kui CCS1-l.

See tehniline lõhe kirjeldab olemasolevat lõhet maailmaturgudel. Põhja-Ameerika tööstusharu liigub kiiresti Tesla NACS-i (SAE J3400) suunas. Kuna Põhja-Ameerika võrk on valdavalt ühefaasiline, ei olnud CCS1 suutmatus kolmefaasilise vooluga toime tulla suur kaotus. Kuna NACS on samuti ühefaasiline disain, oli üleminek USA turule väiksemale Tesla standardile lihtne. Teisest küljest on CCS2 7-kontaktiline paigutus Euroopas kolmefaasilise voolu kasutamise tõttu vältimatu vajadus. See tehniline nõue teeb CCS2-st vaieldamatu piirkondliku standardi, kuna ükski ühefaasiline pistik (nagu NACS või CCS1) ei suuda Euroopa võrgu võimsust täielikult ära kasutada.

Ohutus- ja lukustusmehhanismid

See, kuidas pistik sõiduki külge kinnitub, on kahe standardi suurim funktsionaalne erinevus, mis mõjutab nii igapäevast kasutatavust kui ka pikaajalist töökindlust.

  • CCS1 (käsitsi mehaaniline riiv):
    CCS1 käepidemel on pöidlaga juhitav nupp. Kasutaja peab seda kangi vajutama, et pistik sõiduki pistikupessa ühendada või lahti ühendada, tekitades füüsilise klõpsu heli nagu tavalisel bensiinipumbal. CCS1 Achilleuse kand on käsitsi lukustus. Kuna riiv on elementidele avatud plastmassist liikuv komponent, on see külmunud teekattele kukkudes tõenäoliselt purunenud. Vigane riiv põhjustab selle, et auto ei tuvasta lukustatud olekut ega käivita kõrgepinge laadimist.
  • CCS2 (automaatne elektrooniline lukk):
    CCS2 pistikul pole väliseid nuppe ega liikuvaid komponente. Lukustamine toimub elektroonilise ajami abil, mis asetatakse turvaliselt sõiduki pistikupessa. Pärast pistiku sisestamist ühendab auto arvuti (ECU) selle automaatselt. CCS2 elektrooniline lukk paigaldatakse autosse turvalisse kohta. See on suure töökindlusega konstruktsioon, mis tähendab, et elektriühendus ei ole pingestatud enne, kui sõiduki arvuti on füüsilise luku kinnitanud. See vähendab oluliselt kaarlahenduse tekkimise võimalust juhusliku lahtiühendamise korral ja pakub palju suuremat kaitset võltsimise eest.

Tehniline jõudlus ja elektrilised spetsifikatsioonid

Lisaks füüsilisele liidesele määratlevad nende pistikute praktilise kasutamise nende elektriline arhitektuur ja tarkvara, mis juhib energiavoogu.

Kiirus ja väljundvõimsus

Kui te pole nende kiirustega tuttav, lugege meie põhjalikku juhendit DC kiirlaadimine.

  • CCS1:
    Ühefaasiline elektrivõrk, mis on loodud sobima Põhja-Ameerika ja Lõuna-Korea elektrivõrkudega. Vahelduvvoolu (aeglase laadimise) maailmas on see tavaliselt piiratud 7.4 kW või 11 kW-ga. Alalisvoolu kiirlaadimise puhul, kuigi teoreetiliselt saab laadida kuni 350 kW võimsusega, võib vanem infrastruktuur lubada laadimist ainult 200 A juures, mis võib põhjustada suure mahutavusega akude aeglasemat laadimist.
  • CCS2:
    See on loodud töötama Euroopas, Austraalias ja suuremas osas Aasias levinud kolmefaasilistes elektrivõrkudes. See võimaldab avalikes jaamades palju kiiremat vahelduvvoolu laadimist kuni 22 kW (või isegi 43 kW), vähendades öist või töökohal laadimisaega peaaegu kahe kolmandiku võrra. CCS2 on alalisvoolurakendustes vastupidavam, suutes sageli toetada kuni 500 A ja 1000 V suurema töökindlusega.

Kuigi tehnilised andmed on kilovattides, on tegelik mõju ajas. Tõhususe erinevus on tüüpilise 100 kWh aku puhul 2026. aastal dramaatiline. CCS2-süsteem suudab tavalise neljatunnise töölaadimisega pakkuda 90-protsendilist laadimist, võrreldes CCS1-süsteemiga, mis annab umbes 28-protsendilise laadimise, jättes sõiduki kaugeltki laadimisvalmis. See kehtib ka öise laadimise kohta, kusjuures CCS2-l kulub täistsükli läbimiseks 4.5 tundi, võrreldes CCS1-ga, mis on 13.5 tundi. Lisateavet nende öiste kiiruste kohta leiate, lugedes... Kui kaua 2. taseme laadimine aega võtabLisaks pelgale kiirusele tagab CCS2 võrgu stabiilsuse, tasakaalustades elektrilise koormuse kolmel liinil, kõrvaldades pingelangused ja kaabli ülekuumenemise ohu, mis on tingitud CCS-i suurest ühe liini koormusest.

Võrgu integreerimine ja sideprotokollid

Laadimisstandardi tehniline rikkus sõltub standardi võimest sõiduki ja elektrivõrgu vahel suhelda. Kuigi CCS1-l ja CCS2-l on sarnased alused, on nende suunad 2026. aastal olnud erinevad, sõltuvalt piirkondlikest prioriteetidest ja nutivõrgu tehnoloogia arengust.

  • CCS1 ja NACS-i pöördepunkti maastik:
    CCS1 tugineb elektriliinisidele (PLC) ja HomePlug Green PHY standardile, et võimaldada autol ja laadijal kätt suruda. Kuigi see hõlbustab lihtsat andmevahetust, on keerukamaid ISO 15118 funktsioone (näiteks Plug & Charge) Põhja-Ameerikas tükkhaaval kasutusele võetud kohaliku ülemineku tõttu NACS (Tesla) standardile. See nihe on praktiliselt külmutanud... R&D CCS1-põhise kahesuunalise laadimise. See on targa linna infrastruktuuri arendavate operaatorite jaoks pärandlõks, kuna CCS1 ei paku tuleviku energiahaldusvõimalusi, mida teistel turgudel rõhutatakse.
  • CCS2 ja V2X eelised:
    Sarnaselt CCS2-le põhineb ka CCS2 PLC/Green PHY baasil, kuid sellel on ISO 15118 protokolli palju arenenum implementatsioon. 2026. aastaks on see standard nõutav paljudes avaliku infrastruktuuri piirkondades, võimaldades sujuvat pistikprogrammi ja laadimist ning täiustatud sõidukist võrku (V2G) funktsionaalsust. See muudab CCS2 paremaks valikuks nutivõrkude haldamisel ja suuremahuliste äriautode autopargi käitamisel. CCS2 on V2X võidujooksus juhtpositsioonil, liikudes kiiremini ISO 15118-20 standardiseerimise suunas; selle riistvara on loomupäraselt valmis teostama turvalist käepigistust, mis on vajalik elektrisõidukite kodusteks akudeks muutmiseks, ning pakub võrguintegratsiooni taset, millega CCS1 veel ei suuda võistelda.

Jahutussüsteemid ja termiline stabiilsus

  • CCS1:
    Suure võimsusega CCS1 jaamades kasutatakse tavaliselt õhkjahutusega või lihtsaid vedelikjahutusega kaableid. Kuna käsitsi mehaaniline riiv võib aeg-ajalt lubada teatavat liikumist või prahi kogunemist, võib kontakttakistus suure koormuse korral suureneda. See põhjustab mõnikord nn termilist drosseldamist, mille korral laadija on sunnitud oma võimsust vähendama, et vältida käepideme ülekuumenemist.
  • CCS2:
    Sellel on väga täiustatud vedelikjahutuskollektorid, mis tsirkuleerivad glükooli-vee segu otse juhtide ümber. Kuna elektrooniline lukk tagab täpse ja kindla ühenduse tihvtide ja sõiduki sisselaskeava vahel, on mikrokaar ja kuumuse teke minimeeritud. See võimaldab CCS2-süsteemidel säilitada tipplaadimiskiirust pikema aja jooksul ilma ohutuskaalutlustel elektrikatkestusi põhjustamata.

Piirkondlik ja turupõhine jaotus

CCS1 ja CCS2 rahvusvaheline eraldatus viitab otseselt piirkondlikele elektrivõrkudele. See tehniline lahknevus sunnib ettevõtteid kas spetsialiseeruma lokaalselt või skaleeritavalt globaalselt.

  • CCS1: CCS1 põhineb ühefaasilisel vahelduvvooluvõrgu arhitektuuril, näiteks Põhja-Ameerikas kasutataval kahefaasilisel süsteemil, ning seda leidub enamasti Põhja-Ameerikas, Lõuna-Koreas ja Taiwanis. Selle turupositsioon on aga muutumas. Põhja-Ameerikas on Tesla NACS-standardi kiire omaksvõtt muutnud CCS1 pärandspetsialiseerumiseks. Globaalsete operaatorite jaoks ei ole CCS1-ga ühilduvus enam strateegiline samm rahvusvaheliseks laienemiseks, vaid taktika, mida tuleb rakendada konkreetsetel territooriumidel. See on endiselt nõutav kriteerium praeguse infrastruktuuri säilitamiseks Ida-Aasias ja Põhja-Ameerika pärandprojektides, kuid see ei ole enam globaalse kasvu edasiviiv jõud.

Kuna NACSist saab 2026. aastal Põhja-Ameerika standard, peavad CCS1 omanikud elama üleminekuperioodil, mida iseloomustab adapterist sõltuvus. Nende adapterite efektiivsus väheneb kuumuse tõttu tavaliselt 1–3 protsenti, mis võib põhjustada termilist piiramist ja vähendada laadimiskiirust suure võimsusega seansside ajal. Samuti võib vajalik protokolli teisendamine tekitada laadija ja auto vahelise esimese käepigistuseni 10–15 sekundilise viivituse. Ohutuse tagamiseks ei tohiks UL 2251 sertifitseeritud riistvara kasutamise osas järeleandmisi teha; vastasel juhul puuduvad riistvaral termoandurid, mis on vajalikud pistikute pordi külge keevitamise vältimiseks suure voolutugevuse korral.

  • CCS2: CCS2 on ülejäänud maailma vältimatu standard. See on optimeeritud töötama suure tõhususega kolmefaasiliste elektrivõrkudega ning on kohustuslik või de facto standard Euroopas, Okeaanias, Lõuna-Ameerikas, Kagu-Aasias ja Lähis-Idas. Kaubanduslikust seisukohast pakub CCS2 võrratut leviala. Tänu ühe riistvaraarhitektuuri võimele juurutada erinevatel mandritel vähese lokaliseerimisega on sellest saanud ülemaailmse tarneahela optimeerimise alus. Lisaks Hiinale ja NACS-kesksele USA-le on CCS2 odavaim tee rahvusvahelise skaleeritavuse saavutamiseks, millel on suurim tasuvus ulatusliku geograafilise ulatuse tõttu.

3CCS2

Millised on CCS1 ja CCS2 pistikute plussid ja miinused?

CCS1 ja CCS2 vahel tehtav valik põhineb kompromissil piirkondlike taristuvajaduste ning tehnilise jõudluse, turvalisuse ja riistvara pikaajalise vastupidavuse vahel.

CCS1 pistik (Põhja-Ameerika standard)

Plusse Miinused
Väljakujunenud võrgustik: Laialdaselt kasutusele võetud Põhja-Ameerikas ja Lõuna-Koreas ning väljakujunenud varuosade tarneahel. Luku haprus: Väline käsikonks on kõrge rikkeoht; maha kukkudes võib purunenud lukk laadija töövõimetuks muuta.
Taktiilne tagasiside: annab selge füüsilise "klõpsu", mis võimaldab kasutajatel ühenduse kinnitada ilma ekraani kontrollimata. Vahelduvvoolu kiirusepiirang: Piiratud ühefaasilise vahelduvvoolu laadimisega, mis muudab selle avalikes jaamades oluliselt aeglasemaks kui CCS2.
Kompaktne disain: Väiksem kliimaseadme jalajälg teeb disaineritel seadmete paigaldamise kitsastesse sõidukikere paneelidesse lihtsamaks. NACS-i üleminek: Põhja-Ameerikas ootab ees loojanguperiood, kuna suured autotootjad lähevad üle Tesla NACS-standardile.

CCS1 lihtsust iseloomustab mehaaniline lihtsus, mis on selle suurim nõrkus. Kombatav klõps on kasutajasõbralik, kuid paljastatud plastmassist riiv on kurikuulus purunemisoht tiheda liiklusega avalikes laadimisjaamades. Lisaks piirab selle suutmatus toetada kolmefaasilist voolu selle kasutamist kasutajate seas, kes vajavad kiiret vahelduvvoolu laadimist töökohal või ostlemisel.

CCS2 pistik (Euroopa/globaalne standard)

Plusse Miinused
3-faasiline efektiivsus: Kolmefaasilise vahelduvvoolu (kuni 22 kW) loomulik tugi võimaldab sihtkohas palju kiiremat laadimist. Kaabli ergonoomika: Kolmefaasilise toite lisajuhtmestik muudab kaablid märgatavalt raskemaks ja jäigemaks.
Aktiivne turvalisus: Sisaldab auto poolt juhitavat sisemist elektroonilist lukku, mis hoiab ära seadme loata eemaldamise seansi ajal. Mehaaniline keerukus: Pistiku lukustamiseks sisemisele mootorile lootmine tekitab ohu, et mootori rikke korral jääb kaabel "kinni".
V2X-valmidus: Paremini konstrueeritud „sõidukilt kõigele” (V2X) rakenduste jaoks, näiteks kodu toiteks autoakust. Üleprojekteerimine: Piirkondades, kus on ainult ühefaasiline toide, maksavad kasutajad tipptasemel riistvara eest, mida nad ei saa täielikult ära kasutada.

CCS2 on tehniliselt parem standard, mis keskendub suurele võimsustarbele ja turvalisusele. See suurendab praeguste elektrivõrkude võimekust, toetades kolmefaasilist elektrit. See toimub aga ergonoomika arvelt; kaablid on mõnele kasutajale mahukad ja elektrooniline lukustusmehhanism toob kaasa tarkvara-riistvara keerukuse, mida CCS1-l pole.

Millised elektriautode mudelid ühilduvad CCS1 ja CCS2-ga?

CCS1 standardit kasutatakse kõige sagedamini Põhja-Ameerika ja Lõuna-Korea turgudel, kus see on Ford F-150 Lightningu, Hyundai Ioniq 5 (USA spetsifikatsioon) ja Chevrolet Bolti peamine kiirlaadimisport. Samuti kasutavad uuemad Ameerikas toodetud elektriveokid, näiteks Rivian R1T, CCS1-d oma kiirlaadimissüsteemina.

Seevastu on CCS2 standard eriti Euroopas ja Austraalias vaieldamatuks maailmaliidriks kerkinud. Selle pordiga esinduslike mudelite näideteks on Volkswagen ID.4, Porsche Taycani ja Polestar 2 Euroopa versioonid. On tähelepanuväärne, et Teslal on Ameerika Ühendriikides patenteeritud pistik, kuid Euroopas ja Austraalias on Model 3-l ja Model Y-l kohalike elektrivõrkudega ühildumiseks natiivsed CCS2 pordid.

Tuleb meeles pidada, et sõidukite ühilduvust määrab sageli müügipiirkond, mitte kaubamärk. Näiteks Californias müüdaval Hyundai Ioniq 5-l on CCS1-port, samas kui Berliinis või Sydneys müüdav sama mudel on varustatud CCS2-pordiga. See on adapterite levimuse peamine põhjus autode importimisel, kuid neil on tavaliselt eespool mainitud ohutuse ja tõhususe kompromissid. Kaablite valiku ja ohutuse kohta leiate teavet siit. Ultimate Guide to EV Laadimiskaablid: tüübid, otsad ja ühilduvus.

4CCS1

Koostalitlusvõime ja lõksud, mida vältida: konverterite tegelikkus

Kas on võimalik eksportida USA spetsifikatsioonidega CCS1 autot Euroopasse või Lähis-Itta ja lihtsalt konverter paigaldada? Tehniline vastus on jah, kuid tegelikkus kohapeal on riist- ja tarkvarastandardite kokkupõrge.

Vahelduvvooluvõrgu mittevastavus

Esialgne takistus on toitefaas. Põhja-Ameerika CCS1-sõidukites kasutatakse ühefaasilisi pardalaadijaid. Kuna Euroopa ja Lähis-Ida elektrivõrgud on kolmefaasilised, võib adapter sageli vähendada laadimiskiirust, mis on 11 kW, haletsusväärse 3.7 kW-ni, kuna autot toidetakse ainult ühest liinist. Teised intelligentsed jaamad võivad ühenduse isegi täielikult keelata, et vältida ebaühtlast koormust.

Suhtlus „Dialektid”

Kuigi mõlemad standardid põhinevad elektriliinisidel (PLC), on need erinevatel piirkondlikel dialektidel. 100 ms viivitus käepigistussignaalis võib põhjustada sidevea. Just need ajastuse erinevused ja erinevused juhtpiloodi (CP) töötsüklites põhjustavad paljude adapterite puhul seansi mittealustamise.

Passiivsed vs aktiivsed lahendused

Kõik konverterid ei ole võrdsed ja vale valimine võib kalliks maksma minna.

  • Passiivsete adapterite oht:
    Need on tavalised plastkestad ilma sisemise loogikata. Need kujutavad endast ohtu suure võimsusega alalisvoolulaadimisele, kuna neil puuduvad termoandurid. Passiivne adapter võib üle 200 kW kiirustel üle kuumeneda ja laadimispordi sulatada enne, kui auto või jaam märkab, et midagi on valesti.
  • Aktiivsete kontrollerite ohutus:
    Professionaalse kvaliteediga aktiivmuundurid on reaalajas teisendajad. Nende sisemised kiibid korrigeerivad CP- ja PP-signaale eduka käepigistuse tagamiseks. Ennekõike on neil termiline jälgimine, mis vähendab võimsust temperatuuri tõusu korral, et kaitsta teie sõiduki vooluringi.

Lõplik lahendus: riistvara moderniseerimine

Täielik riistvarauuendus on püsiva töökindluse standard. See ei ole ainult lihtsate adapterite küsimus, vaid CCS1 sisendi füüsiline asendamine natiivse CCS2 mooduliga ja kõrgepinge juhtmestiku täielik kohandamine.
Kuid riistvara pole kõik. Sõiduki kolmefaasilise toite- ja sidesignaalide korrektseks lugemiseks on vaja digitaalset joondamist. Operaatoritele või omanikele, kes võivad seda teed minna, näitab järgmine andmepõhine jaotus professionaalse moderniseerimise realistlikke kulusid ja tehnilisi riske:

Peamine kaalutlus Üksikasjad ja võimalikud riskid
Hinnanguline maksumus 1,500–3,500 dollarit (sisaldab CCS2 sisendit, kõrgepinge juhtmestikke ja juhtmooduleid).
Tarkvaramüür Tehnik peab sõiduki Gateway (GTW) püsivara ümber kodeerima, et see tuvastaks kolmefaasilise vahelduvvoolu signaale; ilma selleta keeldub auto laadimisest.
Garantii staatus Peaaegu 100% juhtudest tühistab isetehtud või kolmanda osapoole tehtud järelpaigaldus aku ja kõrgepingesüsteemi tootjagarantii.
Ohutusrisk Ebaõige tihendamine renoveerimise ajal võib põhjustada kondensaadi teket kõrgepingepordi sees, mis omakorda võib tugeva vihma või autopesu ajal põhjustada isolatsioonivigu.

Kuidas valida CCS1 ja CCS2 pistikute vahel?

Sobiva standardi valik puudutab riistvara sobitamist kohaliku infrastruktuuriga, et vältida pikaajalisi tehnilisi ja rahalisi kaotusi.

  • Isiklikud omanikud: See sõltub teie kohalikust elektrivõrgust. Põhja-Ameerika CCS1-sõidukites kasutatav ühefaasiline võimsus ei vasta Euroopas ja Lähis-Idas kasutatavatele kolmefaasilistele võrkudele. CCS1-auto importimine sellistesse piirkondadesse võib sageli kaasa tuua püsiva aeglase laadimise takistuse – vahelduvvoolu võimsuse piiramine 3.7 kW-ni kohalike CCS2-autode 11 kW või 22 kW asemel.
  • Laadimispunktide operaatorid (CPO-d): Üleminekuturgudel, nagu Kagu-Aasia või Lõuna-Ameerika, on sõidukipark tavaliselt piirkondlike standardite kombinatsioon. Kahe laadijaga (CCS1 ja CCS2) on kõige turvalisem investeering investeeringutasuvuse maksimeerimiseks ja teie saidi tulevikukindluse tagamiseks. See tagab, et saate teenindada kõiki juhte olenemata nende sõiduki päritolust ja samal ajal olla paindlik kohalike elektrivarustuse muutuste suhtes.
  • Eksportijad: Üks suurimaid äririske on eksportida sõiduk, mis ei sobi sihtkoha võrku. See kahjustab auto kasulikkust, põhjustades negatiivseid arvustusi ja vähendades edasimüüki. Oma kaubamärgi kaitsmiseks sobitage sõiduki laadimisversioon alati sihtkoha kohaliku infrastruktuuriga. Juhul kui mittevastavust ei ole võimalik vältida, pakkige auto sertifitseeritud aktiivse konverteriga, selle asemel et jätta klient ohtlike ja sertifitseerimata kolmandate osapoolte remonditööde riski alla.

Pole vahet, kas tegutsete segastandardite turul või püüate saavutada parimat jõudlust ühes piirkonnas, sobiv riistvarapartner on kõik. Siin ongi paindlikud laadimislahendused... BENY tule sisse.

BENYintegreeritud EV Laadimislahendused: ülemaailmsete standardite seadmine taristu tipptasemele

Standardi valimise ja usaldusväärse saidi juurutamise vahelise lõhe ületamiseks vajate partnerit, kellel on tõestatud tulemused kohapeal. Üle 30 aasta kogemust ja üle 10 000 kliendi hõlmav ülemaailmne portfell, BENY New Energy on spetsialiseerunud vastupidavale ja suure jõudlusega laadimisinfrastruktuurile. Lisaks tavalistele CCS1 ja CCS2 süsteemidele... BENY pakub kohandatud ühenduvuslahendusi, kohandades erinevat tüüpi elektriautode laadimispistikuid vastavalt teie ainulaadsetele vajadustele, pakkudes eritellimusel valmistatud disainilahendusi, mis tagavad sujuva ühilduvuse mitmekesiste ja keerukate riistvaranõuetega.

Meie insenerilahendused käsitlevad ülemaailmsete operaatorite spetsiifilisi valupunkte:

🛡️
Ülim usaldusväärsus
Meie laadijad on valmistatud UL-sertifitseeritud leegiaeglustavatest materjalidest ja läbivad ranged testid – alates UV-vanandamisest kuni kõrge-madala temperatuuri tsükliteni –, tagades stabiilsuse igas kliimas.
⚡
Nutikas energiahaldus
Igal seadmel on dünaamiline koormuse tasakaalustamine (DLB) ja meie OCPP 1.6J EVsaaS platvormi, mis võimaldab reaalajas jälgimist ja intelligentset energiajaotust mitme laadija vahel.
🔒
Võrratu ohutus
Kasutades ära meie tööstusharu juhtivaid UL508i alalisvoolulüliti patente, BENY Uutel Energy laadijatel on täiustatud jahutussüsteemid ja avariiväljalülitusfunktsioonid, et tagada kõrgeimad ohutusstandardid.

Olenemata sellest, kas vajate kohandatud pistikprogrammi või kogu autopargi halduslahendust, BENY New Energy pakub 3-aastast garantiid koos 100% asendusgarantiiga. Me ei paku ainult pistikut; me pakume tulevikukindlat ökosüsteemi, mis maksimeerib teie investeeringutasuvust.

Võtke ühendust kohandatud CCS-laadimislahenduste saamiseks

Tuleviku arengud ja suundumused

. EV Maastik muutub, kuna piirkondlikud standardid arenevad, et rahuldada suuremaid energiavajadusi ja targemat võrguintegratsiooni.

  • NACSi tõus ja CCS1 langus:
    Põhja-Ameerikas on SAE J3400 (NACS) standard sisuliselt asendanud CCS1. Peaaegu kõik suuremad autotootjad lähevad 2026. aastaks üle sellele kompaktsemale ja usaldusväärsemale pistikule. CCS1 omanike jaoks tähendab see üleminek adapterite kasutamist tulevikus, et pääseda ligi laienevale NACS-i domineeritud infrastruktuurile. Selle konsolideerimise eesmärk on lahendada mehaaniline haprus ja kommunikatsiooni "käepigistuse" probleemid, mis sageli CCS1 standardit kimbutasid.
  • V2X ja CCS2 tugevus:
    Euroopa on praegu sõidukist kõikehõlmava (V2X) tehnoloogia globaalne liider, mille peamine tugisammas on CCS2. Kuna CCS2 toetab natiivselt ISO 15118-20 protokolli, võimaldab see elektrisõidukitel toimida kui „ratastel akudel“. See võimaldab kahesuunalist laadimist (V2G/V2H), mis võimaldab autodel elektrivõrke stabiliseerida või kodusid katkestuste ajal toita.
  • Miks Euroopa jääb CCS2 juurde:
    Vaatamata NACS-i ümber käivale kärale on Euroopa oma kolmefaasilise elektrivõrgu tõttu endiselt pühendunud CCS2-le. CCS2 7-kontaktiline disain toetab kolmefaasilist vahelduvvoolu laadimist natiivselt, võimaldades kiirust kuni 22 kW. NACS-tüüpi pistikule üleminek nõuaks Euroopa elektriinfrastruktuuri ulatuslikku ja kallist uuendamist.
  • Megavatise laadimise süsteem (MCS):
    Raskeveokite jaoks ei piisa isegi 350 kW kiirlaadimisest. Tulevane megavatt-laadimissüsteem (MCS) skaleerib CCS-i kommunikatsiooniloogikat, et pakkuda üle 1.2 MW võimsust. Pikamaavedudeks loodud MCS võimaldab tohutute akude laadimist vähem kui 30 minutiga. Kuigi pistik on uue vastupidava disainiga, jääb selle tarkvaraline „aju“ juured tõestatud CCS-i raamistikku.

Järeldus

CCS1 ja CCS2 vahel valimine ei ole harva eelistuse küsimus; see on asukoha ja võrgufüüsika küsimus. CCS1 jääb Põhja-Ameerika ühefaasilise võrgu traditsiooniliseks meistriks, hoolimata oma mehaanilistest haavatavustest. CCS2 on mitmekülgne ja kiire jõujaam, mis on oma kolmefaasilise vahelduvvoolu võimekuse ja tugeva elektroonilise lukustusega vallutanud suurema osa maailmast.

Kasutaja jaoks jääb eesmärk samaks: sujuv ühendus, mis tagab ohutu ja kiire elektrienergia tarnimise. Mõistes nende kahe hiiglase tehnilisi aluseid ja valides infrastruktuuripartnereid, näiteks BENY kes seavad esikohale ohutuse ja ülemaailmse vastavuse, astume sammu lähemale maailmale, kus vooluvõrku ühendamine on sama lihtne ja usaldusväärne kui kunagi võtme keeramine.

KKK

⚡ Kas CCS1 on kiirlaadija?
Jah, CCS1 (Combined Charging System Type 1) on alalisvoolu kiirlaadimise standard, mis on loodud suure võimsusega energiaülekandeks ja võimaldab oluliselt lühemat laadimisaega võrreldes tavalise 2. taseme vahelduvvoolu laadimisega.

🔌 Kas CCS1 saab Teslat laadida?
CCS1 laadijaga saab Tesla sõidukit laadida, kui kasutate ühilduvat CCS1-Tesla adapterit ja sõiduki püsivara toetab CCS-kommunikatsiooni (tavaline uuemates Põhja-Ameerika mudelites).

🚗 Kas ma saan J1772-l CCS1-e kasutada?
CCS1 pistikut ei saa kasutada standardse J1772 sõidukipordiga, kuna kaks täiendavat alalisvoolutihvti takistavad selle paigaldamist; J1772 pistiku saab aga vahelduvvoolu laadimiseks sisestada CCS1 sõiduki sisendpesa ülemisse ossa.

🔋 Kuidas aru saada, kas EV Kas laadija on 1. või 2. tasemel?
1. taseme laadija kasutab standardset 3-harulist 120 V majapidamispistikupesa ja õhemat kaablit, samas kui 2. taseme laadija vajab 240 V suure võimsusega pistikupesa (sarnane kuivati ​​pistikuga) või juhtmega jaama ning sellel on märgatavalt paksem kaabel.

© 2026 CCS1 vs CCS2 pistikute juhend – Professionaalne EV Laadimislahendused

↑

Saada tasuta tsitaat

Rääkige meie eksperdiga

    Rääkige meie eksperdiga